BIM Hizmetleri

Esc tasarımcıları, alışveriş merkezleri, hastaneler, havaalanları gibi ticari inşaatlardan yerleşim bölgelerine kadar her türlü binada size yardımcı olabilir. Binaların ve yapıların sofistike oymalarını, kubbelerini, kemerlerini dijitl olarak kopyalayarak sunabiliriz. BIM modeli bir ya da onu takip eden birden fazla data kaynağıyla da yaratılabilir.

E

Bim ortamında Multidisipliner Tasarım

Odak noktamız uygulanabilir inovatif mühendislik ve mimarlık, enerji yönetimi ve sürdürülebilir bina tasarımı ile koruma çözümleridir. Amacımız, entegre çözümlerin sağduyulu ve düşünceli bir şekilde uygulanması yoluyla, çevresel beklentileri ve kullanıcı beklentilerini, inşa edilebilirliği, programı ve bütçeyi dengeleyen yüksek performanslı tasarımlarla yapılı çevreyi iyileştirmektir.
ESC, daima teknolojiye özgürce yatırım yapmıştır. CAD 2B’den 3B”ye ardında da Yapı Bilgi Modelleme’ye (BIM) evrildiğinden bu yana; ESC, topluluğa yeni çözümlerin uygulanmasında ve bunların proje çalışmasında kullanılmasından elde edilen faydanın gerçekleşmesinde öncülük etmiştir.

E

Taramadan BIM'e

BIM’in mimariye getirdiği doğruluk seviyesi emsalsizdir. İster araştırma ister yapı için olsun, yenilemeler ve hatta boru taramalarını dahi BIM olarak değiştirmek mükemmel sonuçlar verir.
Bu süreç, ayakta duran binalarda gerçekleştirilen lazer taramalarını (veya nokta Bulut Verilerini), bulunan yapının tüm ayrıntılarını ve bileşenlerini çevirerek 3B geometriye dönüştürür. Belirli tarayıcı tarafından çekilen görüntüler daha sonra CAD çizimleri veya 3d BIM Modelleri gibi çeşitli biçimlere çevrilebilir.
Bu teknolojiyi çok çeşitli senaryolarda göze çarpan sonuçlarla uyguladık. ESC olarak, bunun mimarlığın geleceği olduğuna ve bugün kullanılan tüm tekniklerin çok yakında modasının geçeceğine inanıyoruz.

^

Scan to BIM

BIM’in mimariye getirdiği doğruluk seviyesi emsalsizdir. İster araştırma ister yapı için olsun, yenileme ve hatta boru taramalarını BIM olarak değiştirmek mükemmel sonuçlar verir.
Bu işlem lazer scanları dönüştürür (ya da Cloud Data’yı işaret eder) var olan binalara 3D geometri dönüştürülmesi gerçekleşir böylece yapının tüm temel birleşenleri ortaya çıkartılır. Özel scanner tarafından çekilen resimler birçok çeşitli varyantlara çevrilir ör CAD Çizimleri ya da 3d BIM Modelleri vb.
Biz bu teknolojiyi geniş çaplı çeşitli senaryolarda göze çarpan sonuçlarla uyguladık. ESC’de bizler bunun mimarlığın geleceği olduğu ve bugün kullanılan tüm teknikler kısa sürede eskiyip modası geçeceğine inanıyoruz. ” Scan to BIM” i kullanabilirsiniz
Daha fazlası

Yerleşim amaçlı ve ticari yapılar

Yenileme, geri dönüşüm, dönüştürme veya diğer herhangi bir nedenden, Scan to BIM, mevcut yapıyı ölçmenin ve olacakları doğru bir şekilde planlamanın en etkili yolu olduğunu kanıtladı. Eğer gelecekteki projenizde BIM Scan’i kullanırsanız paranızdan, zamanınızdan tasarruf edersiniz ve mükemmel sonuçlar elde edersiniz.

Anıtlar ve tarihi binalar

Binaların günümüzde inşa edilme şekli, önceki yüzyıllarda olduğundan çok farklıdır. BIM Scan, karmaşık köşeler, kubbe benzeri yapılar ve geleneksel olmayan bina stratejileri hakkında tüm ayrıntıları elde etmenin mükemmel bir yoludur.

Tren istasyonları, havalimanı ve otobüs durakları

Bu tür büyük binaların yüzbinlerce insanın geçişi için hazırlanmış özel tesislere sahip olması gerekir. Renovasyonı, tadilatı ve bu tür değişiklikleri kalabalığın doğal akışını bozmadan yapmak. ” Scan to BIM” ile günümüze uygun en iyi modifikasyon planıyla ihtiyaç duyduğunuz tüm bilgiye ulaşırsınız.

E

BIM Family Yaratma

Family modeli yaratmak uzmanlık gerektirir. Family’nin her bir üyesi tüm modelin doğru olması için yüksek kesinlik ile yaratılmalı. Family yaratma hizmeti verirken, Family geometrisi de ayrıca göz önünde bulundurulmalıdır.
İşte bu sebepten dolayı ESC family yaratma işlerini  en yetenekli ve bilgili BIM uzmanlarımızı ellerine bırakıyoruz. Bizler müşterimize mümkün olabilecek en iyi hizmeti vermeye uğraşıyoruz bu da güçlü ve profesyonel bir takımın aralıksız kalite kontrolü ile mümkün kılınıyor.

E

PDF/CAD'den BIM Modeline Dönüşüm Servisleri

Bizler detaylı kesin BIM Modellerini -Mimari/Yapısal/ MEPFP- bir PDF ‘den, bir görselden, 2D ya da 3D CAD dosyalardan ya da el çizimi taslaklardan yaratmaktayız. CAD’den BIM’e veya PDF’den BIM’e dönüştürme hizmetlerimizl kapsamında mevcut 2B kat planları, cepheler ve bölümlerden CAD veya hatta PDF formatında BIM modelleri geliştirebilmekteyiz.
Bim araçlarını kullanarak mimari CAD çizimleri, yapısal CAD çizimleri ve MEP CAD çizimleri dahil her türlü çizimi BIM modellerine dönüştürebiliriz.
^

PDF/CAD'den BIM Modeline Dönüşüm Servisleri

Bizler detaylı kesin BIM Modellerini -Mimari/Yapısal/ MEPFP- bir PDF ‘den, bir görselden, 2D ya da 3D CAD dosyalardan ya da el çizimi taslaklardan yaratmaktayız. CAD’den BIM’e veya PDF’den BIM’e dönüştürme hizmetlerimizl kapsamında mevcut 2B kat planları, cepheler ve bölümlerden CAD veya hatta PDF formatında BIM modelleri geliştirebilmekteyiz.
Bim araçlarını kullanarak mimari CAD çizimleri, yapısal CAD çizimleri ve MEP CAD çizimleri dahil her türlü çizimi BIM modellerine dönüştürebiliriz.
Daha fazlası
BIM modelleyicilerimiz, bina yapım yönetmeliklerine, standartlarına ve spesifikasyonlarına göre verimli ve doğru BIM modelleri sunabilir. BIM uzmanlarımız, öncelikle müşterinin modelde tam olarak hangi yapı bileşenlerini istediğini ve her bir öğenin hangi düzeyde ayrıntıya (Level of Detail-LOD) sahip olması gerektiğini tam olarak anlayacaktır.
Bizim PDF/CAD ‘den BIM’e Dönüşüm Servislerimiz şunları içerir

PDF’den BIM’e

Tek ihtiyacımız olan proje çizimlerinin bir PDF dosyası. Ve BIM modelcilerimiz bunu bir BIM modeline dönüştürecektir.

2D CAD’den BIM’e

Tek ihtiyacımız olan proje çiziminin bir 2D CAD dosyası. Ve BIM modelcilerimiz bunu bir BIM ortamına dönüştürecektir.

“3D CAD To BIM” 3D CAD’den BIM’

Hatta ki proje dosyanızda 3D CAD dosyanız varsa bille bizim BIM modelcilerimiz onu bir BIM modele dönüştürür

Çizimlerin BIM’e dönüştürülmesi

Tek ihtiyaç duyduğumuz projenin el çizimi taslağıdır ve bizim BIM modelleyicilerimiz onu bir BIM modele dönüştürür

E

Tasarım otomasyonu

Otomasyon uzmanlarımız, 2B çizimleri, 3B modelleri, “BOM oluşturma” işlemlerini otomatikleştirmek ve seri üretim için değişiklik işlermlerini en aza indirmek için BIM ürün yapılandırıcıları ve makroları geliştirir. Güçlü tasarlanmış otomasyon çözümlerimiz, tasarımcıları, gelişmiş tasarım kişiselleştirmesi için maliyetli, tekrarlayan ve zaman alan görevlerden kurtarır.