Mobil Haritalama

Sokak lambaları, trafik işaretleri, ağaçlar, rögar kapakları, reklam panoları ve daha fazlası gibi büyük varlık envanterinizi hızlı ve uygun maliyetli bir şekilde toplayın.

E

Cadde seviyesindeki veriler ile şehrinizin zorluklarının üstesinden gelebilirsiniz .

Tüm şehirler aynı zorlukla karşı karşıya: altyapınızın karmaşık hareketli parçalarını, toplu taşımayı, konutları, inşaatları ve sürdürülebilirliği günlük iş faaliyetlerine nasıl dahil edeceksiniz.

Bu çeşitli işlerin üstesinden gelmek biraz uğraştırıcı gelebilir. Bu da sizin neden akıllı bir şehir olma adına ilk adım atmanız gerektiği konusunda bir fikir sahibi olmanızı sağlar . Bir veri katmanı eklemek, şehrinizi oluşturan bileşenleri net bir şekilde anlamanızı sağlar ve şehrinizi tüm vatandaşlar için iyileştirmek için kullanabileceğiniz içgörüler sağlar.

E

LIDAR Point Cloud (LİDAR Nokta Bulutu)

ESC Mühendisliğin sağladığı “LIDAR Point Cloud’ üç boyutlu, oldukça yüksek yoğunlukta bir nokta bulutudur. ESC Mühendislik eş zamanlı LIDAR dataya sahip olmasının faydalarını GeoCyclorama görüntülemesi ile geliştiriyor . Eş zamanlı toplama metoduyla biz hem kalitede hem de doğrulukta en yüksek seviyeyi garanti ediyoruz Konumsal doğruluğunu artırmak ve görüntülerimizle mükemmel uyum sağlamak için, LIDAR verilerini tescilli CycloPositioner yazılımımızla işleyerek daha da geliştiriyoruz. Bu, GeoCycloramas’ımızdan nokta bulutunda işlenen doğal renklerle birlikte, LIDAR Nokta Bulutunu fotogerçekçi, tamamen üç boyutlu bir coğrafi referanslama için bilgi kaynağı yapar.

Daha fazlası

LİDAR verilerinin mevcut olması ayrıca, GeoCyclorama’da ölçümü kolaylaştırarak nokta bulutundan elde edilen 3D GeoCyclorama katmanından faydalanan ESC Mühendislik “Measure Smart” aracının kullanılmasını mümkün kılar.

LiDAR Point Cloud “Street Smart”ta görüntülemeye uygundur. Nokta bulutunun parçaları, CAD ve BIM paketleri gibi diğer yazılım uygulamalarında kullanılmak üzere indirilebilir. Haritada bir yer seçebilir ve başka uygulamalardaki ilave işlemler için, bir LAZ dosyası indirebilirsiniz.

Projelerde 3B görünteleme

Halka açık yerlerde

ESC Mühendislik LiDAR Point Cloud halka açık yerleri 3B olarak kolay ve ulaşılabilir şekilde görselleştirmenizi sağlar Nokta bulutunu gelecekteki projelerin 3B tasarımları ile birleştirerek, vatandaşlara yönelik, proje grubu içerisinde ve müşteri ile müteahhit arasındaki iletişim bakımından çok şey elde edilebilir. Bu, proje gecikmesini minimuma indirmenizi sağlar.

E

Ölçüm ve Haritalama (Mapping )

Yüksek göreceli doğruluk( < 1″) nedeniyle, nokta bulutunda doğrudan 3B olarak ölçmek ve haritalamak mümkündür. Bütün yaygın GIS ve CAD yazılımlarında bizim nokta bulutumuzu içeri aktarma imkanı mevcuttur. ESC Mühendislik LiDAR Nokta Bulutu’nun kullanımı, temel ve çekirdek kayıtların bakımını daha hızlı ve kolay hale getirerek üretkenliği artırır.