Toros Tarım Elevatör Binası Tasarımı

Projenin mimari, statik (çelik ve betonarme), mekanik ve elektrik tasarımları ESC Mühendislik’e aittir. Mühendislik Tasarım Ofisi önce ihtiyaca uygun mekanik sistemleri belirlemiş, daha sonra mekanik sistemlere uygun olarak tasarlanan betonarme boşaltma çukuru (tremie) ve asansör çelik bina ile gerekli tüm ekipmanları projeye eklemiştir. Proje kapsamında 25m. yüksekliği 400ton/saat kapasiteli dövme zincirli elevatör, 1200mm genişliğinde 2 m/sn hızda çalışan konveyör ve uygun kapasitede paslanmaz çelik hopper sistemi tasarlanmıştır.
Bu sistem ihtiyaçlarına uygun betonarme deşarj (tremi) çukuru ve 60 tonluk çelik bina tüm mekanik, elektrik ve mimari gereksinimleri ile birlikte tasarıma dahil edilmiştir. Projede yer alan tüm unsurlar, malzeme, boyut, disiplin, fonksiyon vb. bilgiler, BIM uygulama planında belirtilen koşullara ve LOD seviyesine göre modellenmiştir.
Proje tüm ekip tarafından eş zamanlı olarak takip edilmiş, kesintisiz veri paylaşımı ile daha verimli ve proaktif bir çalışma sistemi hedeflenmiştir.

Proje Detayları

Project Toros Tarım Elevatör Binası Tasarımı .


Kapasite 400ton/s


Müşteri: